خوداشتغالی برای شخص شما مناسب است؟
چه مدت در شغل فعلی خود مشغول بوده اید؟ مهم نیست که چه مدت است که کار فعلی خود را ایجاد کرده اید؛ ممکن است گاهی به ترک آن و شروع کسب و کاری با علاقه و توانایی های جدید اندیشیده باشید. شغل و کسب وکاری که بر پایه توانایی ها و خلاقیت های ذاتی و تلاش شخص خودتان شکل گیرد و رئیس و کارمند خودتان باشید. سوال این جاست که آیا خوداشتغالی برای شما مناسب است؟
بعضی در رویای نقطه عطف در زندگی خود بسر می برند و به تنهایی کار خود را شروع می کنند. این آغاز، در اقتصاد جهانی نوپای امروزی موجب توسعه کارآفرینی می شود. وقتی می خواهید شغل کنونی خود را ترک کنید و به خوداشتغالی بپردازید ممکن است با استرس ها و افکار منفی در ذهن خودتان یا اطرافیان روبرو شوید. در خوداشتغالی ترس و موفقیت شمشیر دولبه هستند که در آغاز راه، باید با آن ها از یک طرف و از طرف دیگر با ظرفیت و توانایی های خودتان آشنا شوید.


🥰🤵: 🙋‍♂️مزایای خود اشتغالی
آیا خوداشتغالی برای شما مناسب است؟ خود اشتغالی مزایای بالقوه زیادی دارد، مانند:
👈آزادی عمل: شما با شروع خوداشتغالی تصمیم گیری کارها  را بر عهده خودتان قرار خواهید داد. می توانید تعدادی از راه حل های خلاقانه برای مشکلات پیش آمده را امتحان کنید و از دیدن ایده های خود تا پایان آن رضایت داشته باشید.
👈استقلال و همچنین آزادی خلاق: شما همچنین قادر خواهید بود ساعت های خود را تنظیم کرده و کارهای خود را در قبال سایر تعهدات تنظیم کنید که اغلب منجر به بهبود کیفیت زندگی می شود.
👈رضایت شغلی: به دست آوردن پاداش در قبال کارهای سخت می تواند بسیار رضایت بخش باشد. در حالی که همچنین برای انجام کارهایی که بیشتر دوست دارید استقلال و وقت بیشتری دارید.
موقعیت مکانی: کار در خانه یا مکان انتخابی خود، به این معنی است که دیگر لازم نیست نگران سیاست های ادا…


 🙋‍♂️مشکلات خود اشتغالی
با وجود مزایای آن خطرات اجتناب ناپذیری در کار خود اشتغالی وجود دارد. برای این که بدانید آیا خوداشتغالی برای شما مناسب است؟ بهتر است با مضرات و مشکلات آن نیز آشنا شوید:

👈نبودن مزایای کارمندی: مسلم است که خود اشتغالی مزایای کار دولتی و ثابت را ندارد و حقوق، تعطیلات یا مزایای هر کارمند دیگر را دریافت نخواهید کرد.

👈ساعات طولانی: روز کاری شما ممکن است بسیار طولانی تر و نامنظم تر از کسی باشد که خود اشتغالی ندارد و استخدامی کار می کند. تعهدات تجاری ممکن است به این معنا باشد که شما وقت کمتری را با دوستان و خانواده خود  بگذرانید.

👈مسوولیت: شما مسوولیت بازنشستگی، بیمه عمر و تکمیل اظهارنامه مالیاتی خود را بر عهده دارید. حتی اگر کسب و کارتان ضرر کند، مالیات را باید پرداخت کنید. این واقعیت که پیروزی یا عدم موفقیت به عهده خود شماست، می تواند…


❌۱۱ دلیل شکست کارآفرینان در ۵ سال اول شروع کسب و کار :
۱. نداشتن پول کافی
۲. عدم شناخت بازار
۳.نداشتن بینش و هدف
۴.لقمه‌ی بزرگ‌تر از دهان برداشتن
5.تلاش برای همه‌ فن حریف بودن
۶.کافی نبودن تلاش‌های بازاریابی
۷.برنامه‌ریزی ضعیف
۸.عدم‌پذیرش انتقاد سازنده
۹.عدم‌ تفویض اختیار
۱۰.فقدان مهارت‌های نرم
۱۱.فرسودگی شغلی